GGS07E31 ПОДКАСТ: Resident Evil: Village, Epic vs Apple, Venom – Let there be Carnage

Во новата епизода на GG PODKAST може да дознаете што е ново од гејминг светот и кои се најновите гик серии и филмови кои може да ги гледате. Покрај гејминг вестите тема во епизодата е и виртуелна реалност и судскиот спор на Apple и Epic Games.

Главна тема во оваа епизода е Resident Evil: Village, играта излезе минатата недела и е една од најпопуларните игри кои ќе излезат во мај.

1 коментар на “GGS07E31 ПОДКАСТ: Resident Evil: Village, Epic vs Apple, Venom – Let there be Carnage

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии