Иако GG.MK во овој период може да гледате постојано, сепак стандардниот подкаст на кој сме навикнати во живо и натаму е во понеделник.

Во оваа епизода на подкастот имаме можност да видиме веројатно една од најочекуваните игри Half-Life. Дел од нас секако се надеваа на трет дел на играта, но Alyx е речиси веднаш прогласена за најдобра игра во виртуелна реалност досега. Оваа е рецензијата која е главен фокус на оваа епизода и ако сте љубител на Half Life мора да ја погледнете рецензијата.

За крај љубителите на шутер може да ја погледнат рецензијата на Predator: Hunting Grounds.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии