GGS06E16 – Warcraft 3 Reforged, Nioh 2, Legends of Runeterra, Doom Eternal

Вечерва е една од најзабавните епизоди на GG.MK, епизодата која е фокусирана на GGJ и импресиите на Гораст, Бобо и Данко од игрите и од атмосферата на настанот. Пред да ја подгледнете таа епизода можете да се расположите за гејмање и со епизодата од минатата недела.

Веројатно веќе сите знаете дека Warcraft 3 Reforged не поминува најдобро, но секако е забавно да ѕирнете кои се очекувањата на ГГ во „епизодата“. Покрај ова може да ги видиме и: Nioh 2, Legends of Runeterra и Doom Eternal.

Една од поинтересните теми на вечерта се и прераната смрт на Коби Брајант и најавата за цена на PlayStation 5.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии