GGS06E11 – Афтер-А1-Гејм-Фест и Video Game Awards

Во овој подкаст Гораст, Данко и Бобо си се потсетија на A1 Game Fest и како си поминаа. Дополнително GG.mk можеа да си проверат колку добро предвидуваа пред некоја емисија кога типуваа на победниците на VGA наградите.

Ако ова не ви е доволно, во епизодата се зборува и за новата Xbox конзола,Hellblade 2: Senua’s Saga, Ori and the Will of the Wisps, Godfall, The Wolf Among Us 2, Naraka: Bladepoint и Ghost of Tsushima.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии