GGS05E35 – УНО ГРАНДЕ ФИНАЛЕ, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СЕ СЛУЧИ

За жал ова е крајот на оваа сезона на GG.MK. Гораст, Данко, Бобо ја почнаа оваа сезона со ребрендирање од GG.MK во GG подкаст, а ја завршија со куп награди, и традиционално со пренос и коментар на E3. Во епизода во која има тон награди, Бобо, Гораст, Данко и Паци некако пронајдоа простор и за уште еден куп игри.

Од игрите во оваа епизода ги видовме Star Wars JEDI: Fallen Order; Elden Ring; Bleeding Edge; Blair Witch; 12 minutes; Gears 5 ; Cyberpunk 2077; Ghost Wire: Tokyo; Ori and the Will of the Wisps; Doom Eternal Battlemode; Watch Dog Legion; Deathloop и куп други наслови кои треба да ве „држат“ до следната сезона.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии