GGS05E31 – DotA 2 Major, Ghost Recon: Breakpoint, Борис и Ана од кафичот „Само“

Гости на Гораст, Данко и Бобо во оваа „епизода“ на GG.mk им се Ана и Борис од првото кафуле за друштвени игри „Само“. Ако друштвените игри, од некоја причина (којзнае која) ама баш не ве интересираат, не очајувајте, има и тон игри. Најавата за римејкот на Final Fantasy VII без сомневање ќе ги израдува фановите на серијалот; љубителите на MOBA ќе уживаат во разговорот за Dota 2 Major; љубителите на „tactical shooter“ може да поуживаат во Ghost Recon: Breakpoint.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии