GGS05E18 – ASUS ROG GL704WG, Apex Legends, The Division 2

Нова епизода на GG и во оваа повторно има одлично хардвер изненадување. Гораст, Данко и Бобо овојпат ни го претставија гејминг лаптопот ASUS ROG GL704WG. Станува збор за лаптоп со неверојатни перформанси кој очекувано има и супер висока цена. Тројцата во студиото се воодушевени од лаптопот.

Главна игра овој период е Apex Legends и секако ниту GG епизодата не може да помине без ова. Дополнително во епизодава може да ѕирнете и слушнете дискусии за неколку други игри: Sekiro и The Division 2.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии