GG PODKAST S07E23: Најдобри универзуми/светови од игри, TMNT: Shredder’s Revenge

Нова епизода на GG PODKAST и овој пат е поретка прилика во која Бобо, Данко, Гораст и Паци зборуваат за серии и филмови. Ова е благодарение на новата серија на Marvel, The Falcon and the Winter Soldier и видеоиграта TMNT: Shredder’s Revenge.

Главна тема на епизодата се најдобро креирани светови во видеоигрите. Световите на Warcraft, Zelda, Elder Scrolls, GTA се дел од оваа епизода.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии