Следната недела на 19 и 20 февруари се одржува BlizzCon. Поради епидемијата настанот ќе биде онлајн и добра вест е дека оваа година е бесплатен. Очекувањата за Blizzconline се главна тема на оваа епизода GG PODKAST.

Покрај неколку помали вести од гејминг светот, супер вест е дека наскоро ќе излезе и нова видеоигра од гејминг студиото на WebFactory, Sindex. Демото на ScuGirl: The Internship е достапно на Steam и може да ја пробата играта уште веднаш. (https://store.steampowered.com/app/1485110/SciGirl_The_Internship/).

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии