GG PODKAST S07E09: Golden Joystick Awards 2020, WoW: Shadowlands, Assassin’s Creed Valhalla…

Куп трејлери за нови видеоигри што ќе излезат следната година и Golden Joystick Awards 2020 се дел од оваа епизода на GG.MK. Најголема локална вест е најавата за A1 Game Fest, онлајн гејминг настан најавен за декември.

Што се однесува до видеоигрите, новата експанзија за World of Warcraft: Shadowlands и Assassin’s Creed Valhalla се фокус на епизодата.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии