GG PODKAST S07E04: XBOX SERIES X + фрижидерот, Playstation 5 unboxing, Doom: The Ancient Gods

Нова епизода и овој пат по кратки одлагања Гораст, Данко, Бобо и Паци ни го преставија новиот Xbox. Перформансите на конзолата на Микрософт се импресивни, но прашање е дали ќе има доволно игри кои ќе ги убедат гејмерите дека ова е подобар избор.

Од игри Данко раскажува за хоророт Amnesia: Rebirth, а Гораст за Doom Eternal: The Ancient Gods – Part One. Бобо и Паци раскажуваат за новитетите во Apex и Warzone.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии