GG PODKAST S06E34 – Elite Dangerous: Odyssey, Path of Exile: Harvest, Wildfire

Во оваа епизода на GG подкаст добри вести за сите љубители на вселенски симулации и hack and slash жанрот. Најдобрите игри во двете категории Elite Dangerous и Path of Exile добија надградби.

Покрај бродот и возилото, наскоро во Elite Dangerous ќе може да се движиме и пеш и да ги истражуваме планетите. Лоша вест е дека за почеток нема да има виртуелна реалност, но секако многу подобра вест е дека по подолга пауза има нова надградба.

Додека ја чекаме Path of Exile 2, нема да ни биде здодевно. Path of Exile има нова сезона Harvest и изгледа ептен забавно.

Тука не завршуваат игрите кои може да ги видиме во епизодата Trackmania и Wildfire, плус има простор за рачната конзола Sega’s Game Gear Micro.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии