GG ПОДКАСТ S06E33 – Ghosts of Tsushima Q&A, The Last оf Us Part II Early Preview, LoL mobile,…

Епизодата започнува со тажна вест за одлагањето на PlayStation настанот. Ова секако не ги спречи Гораст, Бобо и Паци да шпекулираат околу протекувањата кои излегоа неодамна.

За љубителите на игрите на Riot добра вест е дека League of Legends излегува и веќе е достапна на неколку пазари во бета.

Има неколку нови игри кои се веќе објавени и може да дознаете повеќе за Legends of Runterra, Indurstia и Flight Simulator.

Фокус на епизодата е на раната презентација на The Last оf Us Part II. Играта секако ќе биде хит и најголем дел од нас едвај ја чекаат. Играта излегува на 19 јуни, а следната можеби поопширна презентација на GG е најавена за 12 јуни.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии