GG ПОДКАСТ S06E03 – Riot Games Annieversary, Link’s Awakening, The Outer Worlds

Вечерва во живо може да ја изгледате четвртата епизода на GG подкаст, а во оваа епизода освен куп видеоигри може да се потсетиме и на куп постари конзоли за игри.

Во оваа епизода покрај потсетување на вашите омилени конзоли, може да видиме и неколку најави и претставувања на видеоигри: Crusader Kings 3; Surviving the Aftermath; The Outer Worlds; Call of Duty: Modern Warfare 2. Плус може да погледнете претставувања за Riot Games Annieversary и за сите игри и новости поврзани со најавата за нови игри од Riot.

Сепак „ѕвезда“ на епизодата е Legend of Zelda: Link’s Awakening и претставување на римејкот на оваа легендарна игра.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии