GG.MK: Во S03E01 гостин е Марко „GP“ Марковиќ

Првата епизода на GG.MK оваа година очекувано донесе потсетување на настаните од летото. Се разбира не можеше да не биде спомнат Сакса и најголемиот успех за македонскиот е-спорт; првото организирано испраќање на репрезентација на Светското првенство во Џакарта; лансирањето на World of Warcraft: Legion, DarkSouls III и PlayStation VR на Sony.

Специјален гостин оваа епизода е еден  од најуспешните македонски креатори на YouTube содржина Марко „GP“ Марковиќ.

1 коментар на “GG.MK: Во S03E01 гостин е Марко „GP“ Марковиќ

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии