GG.MK S03E03: Apple vs. Microsoft и Intel vs. AMD! Fight!

Нова супер забавна епизода на GG.MK, која ќе остане запаметена по дискусиите за хардвер. Откако минатата недела Microsoft и Аpple презентираа хардвер, епизодата помина во споредување на уредите. MacBook Pro и Surface Studio ја отворија епизодата, а Гораст, Данко и Бобо не се штедеа. Епизодата ги допре и најавените Zen процесори од AMD, иако за ова повеќе најверојатно ќе има во иднина. Засега сепак нема доволно податоци зa процесорот…

Dark Souls DLC, TitanFall 2, Aragami, Civilization VI се дел од игрите кои може да ги видите во оваа епизода.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии