GG.MK S03E02: Red Dead Redemption 2, Nintendo, конфигурација за 300 евра?

Во декември нѐ очекува нов DotA 2 турнир, а Digital Chaos тимот во кој се натпреварува и Сакса се пласира директно во финалето. Презентациите на графички 1050 GTX се премногу добри за цената. Бобо, Данко и Гораст најавија дека ќе тестираат конфигурација која чини 300-400 евра. Се разбира, оваа епизода не можеше да помине без дискусија за новата конзола од Nintendo и најдобрите игри за Nintendo на сите времиња Zelda, Super Mario и Castlevania.

Конечно можевме да ги видиме и Battlefield 1, Shadow Warrior 2 и Арагами, и да заклучиме дека периодов е одличен за фановите на FPS.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии