GG.mk S02E11: Гостин е првиот шампион во Hearthstone во Македонија

Честитки до Андреј Спасовски кој е првиот македонски шампион во Hearthstone: Heroes of Warcraft, и честитки до Самоил Петревски од Гоблин гејмс за организација на фантастичниот прв официјален турнир за играта во Македонија. На турнирот се појавија околу 150 луѓе, а за тие што не присуствуваа, Гораст им фрли клетва: „сите кои не беа на настанот да си пукнат од мука“. Андреј и Самоил беа гости во последната епизода на емисијата за игри, GG.mk, во која зборуваат за искуството и импресиите од турнирот. Меѓу останатите вести, се рецензираа Devilian и Tom Clancy’s Rainbow Six Siegе.

Disclaimer: IT.com.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби и одличен е-спорт.

1 коментар на “GG.mk S02E11: Гостин е првиот шампион во Hearthstone во Македонија

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии