GG.mk S02E10: Јанко „Јади Бурек“ е гејмер од 90-тите

Image courtesy of GG.mk/Facebook

GG.mk имаше невообичаен гостин во последната епизода. Јанко „Јади Бурек“ Илковски можеби сега е познат по своето политичко шоу, но дечките од GG.mk го памтат како водител на првaта радио емисија за игри во Македонија на Канал 103 во деведесетите, во времето „кога немаше интернет, а игрите се шверцаа од запад“.

Disclaimer: IT.com.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби, и одличен е-спорт.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии