GG.mk S02E05: BlizzCon 2015 беше како панталони што ти се поголеми неколку броја!?

Како сите нас, и GG.mk се фанови на Blizzard и нивните фанатастични игри како Warcraft, Heartstones, Heroes of Storm, Overwatch, Starcraft и Diablo. Нема гејмер кој не се возбудува пред нивната конфенцеренциja BlizzCon 2015 на која традиционално се најавуваат сите нови експанзии и вести. Можеби најдраматичниот момент беше претставување на трејлер за филм, Warcraft the Movie ќе има премиера летово. Но, зошто филм е најважен момент на конференција за игри? Според Гораст, овој BlizzCon „не успеа да не израдува како лани. Се чувствувам како да носам панталони четири броја поголеми. Ок, топло ти е, ама не ти е удобно“. Фер споредба? Погледнете ја последната епизода.

Disclaimer: IT.com.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби, и се почестo одличен е-спорт.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии