GG.mk S01E34: Треба да знаеш куп работи за да играш МОВА игри

Ова лето ќе играме Heroes of the Storm. Ова е нова MOBA игра со хероите од универзумот на Blizzard, поточно од WoW, Starcraft и Diablo; и доаѓа како нова конкуренција на DotA и League of Legends. Трикот во HotS, вели Бобо во 34-тата епизода на емисијата за игри GG.mk; е дека за да играте MOBA треба да знаете куп работи. Со Heroes of the Storm влегување во MOBA филм е полесно бидејќи не мора да се замараш со тоа што треба да ги знаеш за да играш ваков жанр – oд предзнаење за итеми, однесување на мапа до предзнаење на различни карактери. Во Heroes of the Storm нема итеми за почеток, но постојат други системи како собирање на пари што е ужасно, вели Данко. Слушнете ја рецензијата за Heroes of the Storm, и рецензиите на Dreadnaught и Umbrа, во новата епизода.

Disclaimer: IT.com.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби и одличен е-спорт.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии