GG.mk S01E22: Само вонземјанин може да ви ја објасни Thumper

Ако го погледнете трејлерот на Thumper ќе видите прекрасно дизајнирана околина со фантастични бои, и гејмплеј кој изгледа навистина забавно, но нема да сфатите за каква игра се работи. Што е всушност Thumper? Игра за вонземјани, ако го прашате Гораст; или креативна ритмична игра во која ја „возиш песната“, ако го прашате Данко. Креаторот Drool, пак, ја објаснува како „ритмично насилство“. Звучи чудно, да, но кој опис да одберете за играта, тоа што е сигурно е дека Thumper е уникатна игра која мора да се изигра.

Во 22-та епизода на емисијата за игри GG.mk беа рецензирани и Hearthstone: Blackrock mountain, nVidia Shield, Shyfirge и Helldivers.

Disclaimer: IT.com.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби и одличен е-спорт.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии