GG.mk S01E15: FINISH HIM! Најава на Mortal Kombat X и Global Game Jam Macedonia

Нова епизода на eмисијата за игри GG.mk и нова најава на возбудливи наслови. Претставена е новата Mortal Kombat X која ќе се појави пролетта, и според GG.mk,треба да биде подобра од „деветката“, на која трошеа по неколку часа дневно. Беа рецензирани и Kingdom Come и Pillars of Eternity.

Следеше најава и на Global Game Jam 2015. Oва е интернационален настан за креирање на видеоигри кој се случува истовремено на над 500 локации, меѓу кои и во Скопје и Битола. Поканети се сите гејминг ентузијасти да учествуваат како креатори на игри, или како публика да го поддржат настанот. Лани беа креирани 27 игри од над 200 учесници, и оваа година, трета по ред, се очекува да биде успешен и забавен настан. Global Game Jam е организиран од Македонската асоцијација за видео игри (МАГДА).

Disclaimer: IT.com.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби, и се почестo одличен е-спорт.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии