Германскиот WePad ќе се обиде да му конкурира на Apple iPad

WePad работи на Аndroid (Linux базиран оперативен систем), со 1.66HZ Intel Atom N450 процесор, 11.6 инчен eкран на допир со HD можност, подржува Flash и има 1.3 мегапикселна видео камера што се предности пред iPad-от.

WePad ќе започне да се продава во Германија во Јули, а ќе чини 450 евра за 16 GB модел само со WiFi подршка, или 570 евра за 32 GB со 3G.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии