Gangnam Style влезе во Гинесовата книга на рекорди како „најлајкнувно видео на YouTube"

Јужнокорејската поп ѕвезда Psy или Park Jae-Sang денес го прими сертификатот од Гинесовата книга на рекорди за неговата Gangnam Style песна која стана рекордер како најлајкуваното видео на YouTube. Како појаснување, ова видео не е најгледаното, туку најмногу им се допаднало на корисниците кои го „лајкнале“ 4.911.081 пати. За споредба, втор на листата се наоѓа Party Rock Anthem со „само“ 1.574.963 лајкови.

Што се однесува до прегледите, апсурдното видео Gangnam Style, чија популарност се должи и на играњето на Psy, e прегледано над 672 милиони пати.

[youtube]9bZkp7q19f0[/youtube]

1 коментар на “Gangnam Style влезе во Гинесовата книга на рекорди како „најлајкнувно видео на YouTube"

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии