Foursquare наскоро со нов дизајн

Според информациите кои кружат на интернет, изгледа дека најпопуларниот сервис за споделување на локација – Foursquare, во текот на оваа недела ќе добие нов дизајн.

„Во основа ќе се промовираат „Specials“ локациите со помош на истата технологија на која работи „Explore“ и некои дополнителни премиум можности“, изјави портпаролот на Foursquare за Mashable.

Овој нов дизајн, Foursquare го објави на Twitter со хештагот #AllNew4sq и преку него ќе можете да ги пратите сите новости со слика и објаснување за истата. Иако до сега се достапни само неколку слики, можете да видите дека Foursquare ја модернизира својата апликација, но како ќе изгледаат и кои ќе бидат останатите новитети ќе треба да почекаме уште малку.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии