До фотографот е, а не до апаратот и опремата

Дечките од DigitalRev TV имаат одличен серијал каде што на професионални фотографи им даваат задача да направат фотографии со стари фото апарати за да докажат дека добрата фотографија зависи од фотографот и занаетот, а не само од опремата. Едно од тие видеа е со Мат Ушер, професионален фотограф на кој му даваат Nikon CoolPix 995 стар 16 години, со 3 мегапиксели, 4x оптички зум, f/2.6-5.1 и максимум ISO 800. Фотографиите се на крајот од видеото.

nikon_coolpix_995_with_lenscap_off

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии