Flyer, 7-инчен таблет од HTC

Flyer e 122 mm широк, 195 mm висок, тежи 420 грама и има 7-инчен (18cm) екран чувствителен на допир со 1024×600 резолуција. Таблетот има и стилно пенкало за пишување и цртање.

Има 1.5 GHz процесор со 1 GB RAM и простор од 32 GB, со додатен слот за microSD мемориска картичка. Има 5 мегапиксели камера со ауто фокус, и 1.3 мегапиксели предна камера за видео повици.

Се очекува Flyer да се појави на глобалниот пазар летово.

2 коментари на “Flyer, 7-инчен таблет од HTC

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии