FIFA 11, ја бива или не?

„Новост е начинот на движење на фудбалерите во зависност од нивните години. Нема да го видите Сол Кемпбел како прави спринтови со топката за разлика од Аршавин. Движењето на Патрик Виера ќе се разликува од она на Јаја Туре. Тука голема улога има Personality+. Исто така ќе забележите дека Руни трча по топката во текот на сите 90 минути за разлика од Бербатов кој не го напушта често шеснаесетерецот.“

Друга новина во FIFA 2011 е што сега може да се игра 11 на 11, дури и играч може да биде голман, преку Multiplayer модот.

… па, како ви се допаѓа играта? Дискусијата за FIFA 11 и PES 11 продолжува на форум.

2 коментари на “FIFA 11, ја бива или не?

  1. FIFA 11 е многу подобра од PES 2011 во секаков поглед…Во Gameplay–от, во графиката, во точноста на трансферите во аудио коментарот, во лиценцирањето на екипите итн. PES-от беше подобар претходните неколку години, но сега FIFA-та е одлична.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии