Facebook Stories – како луѓето ја користат оваа мрежа

Twitter веќе имаат своја @TwitterStories страница, Tumblr веќе 3 месеци го имаат својот Storyboard, а денес од Facebook ја објавија својата Facebook Stories страница.

Секој месец на Facebook Stories ќе се објавуваат приказни со различна тематика, а доколку го отворите FacebookStories.com ќе можете веќе да ја видите и првата, „Remembering“. Во првата приказна, објавена под насловот „People You May Know“, се работи за човек од Њу Делхи кој го изгубил своето памтење, па со помош на опцијата People you may know ги пронашол своите пријатели.

На Facebook Stories луѓето ќе може да видат како другите го користат Facebook во својот живот, а се разликува од досадното лајкање, коментирање и споделување на содржина.

People You May Know from Facebook Stories on Vimeo.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии