Facebook е шпионски сон кој се оствари за CIA, вели Onion

Некои „експерти“ дури сугерираат дека шпионската Facebook програма треба да ги замени сите други, посебно Twitter програмата со која и по „400 милијарди твитови ниту една единствена корисна информација не е споделена.“

Интересно, пародијата од Onion моментално не може да се најде на нивниот сајт. Цензура од CIA?

(Via @sead93)

9 коментари на “Facebook е шпионски сон кој се оствари за CIA, вели Onion

   1. Абе стварно, малце хумор не штети :D само можеа да напоменат доле дека е лага, пошо има такви скептики шо веруваат ;]

   2. Хехе, мислам од насловот и цитатите, и самото видео, ќе се види дека е шeга. Иако, искрено ми беше да се разбуди малку страв и паранојата :))) да ја продолжиме шегата на Onion.

 1. свесни сте дека ONN уствари е сатирична продукција и дека тоа што е кажано е уствари уметничко дело, а не објективна информација?

   1. pssst! Други не знаат :))) Tокму бидејќи е theOnion e објавена веста. Всушност од самиот наслов се сфаќа поентата. :))

   2. ко тој од дневник, шо го завикаја Кромид. Ит кромид, 30 денари кило повелетее. Ајде 30 денари само денес!!! 30 денари кило кромидд!! :D

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии