ENTiTY повторно се балкански шампиони во Counter-Strike

ENTiTY тим во финалето на Gamestation Gigatron во Белград, Србија, успеа да ги победи бугарскиот тим HEADSHOTBG и повторно стана балкански шампион. Македонскиот Counter-Strike е најдобриот меѓу 34 тимови од пет земји кои учествуваат во финалните натпревари.

Во завршниците од турнирот, ENTiTY во полуфиналето го совладаа српскиот iNаtion со 16-12 и 22 – 19 на de_inferno и de_train мапите. iNation завршија трети откако ги победија saints, уште еден бугарски тим кој стигна во полуфиналето и беше поразен од финалистите HEADSHOTBG.

Во финалето, ENTiТY ги победи HEADSHOTBG со 2:0 со 16-12 и 16-11 на de_train и de_inferno.

2 коментари на “ENTiTY повторно се балкански шампиони во Counter-Strike

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии