„Electric Dreams“ е нова научно фантастична серија на Amazon која мора да ја гледате

„Electric Dreams“ е нова серија на Amazon, чии сценарија се направени по кратки приказни на Филп К Дик. Најверојатно авторот ви е познат по „Сонуваат ли Андроидите електрични овци?“, книга по која е снимен култниот Blade Runner.

Според Мајкл Динер, Electric Dreams е повеќе серија од 10 филмови, отколку вообичаена ТВ серија. Секоја од епизодите има различен сценарист и режисер кои имаат потполна слобода во работата.

Оригинално, серијата својата премиера ја имаше на 17 септември во Велика Британија, а досега се емитувани 4 епизоди.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии