Ебола, фудбал и кофи ледена вода … ова се најсподелуваните настани на Facebook за 2014

Facebook ја објави листата на 10 настани кои го привлекоа најголемиот дел од нашето внимание оваа година. Светското фудбалско првенство, епидемијата на ебола, Ice Bucket Challenge, смртта на Робин Вилиамс се дел од настаните кои ја одбележаа 2014 година, според 1,35 милијарди корисници на Facebook.

Еве како изгледа глобалната листа на настани според корисниците на Facebook:

  1. Светско фудбалско првенство
  2. Епидемија на ебола
  3. Избори во Бразил
  4. Робин Вилиамс
  5. Ice Bucket Challenge
  6. Конфликт во Газа
  7. Падот на Malaysia Airlines
  8. Финалето на NFL – Супербол
  9. Убиството на Мајкл Браун и настаните во Фергусон
  10. Зимски олимписки игри во Сочи

Листата е крирана со броење на вкупниот број на постови за одредени теми, притоа вклучувајќи и кратенки и зборови кои се погрешно напишани. Листата не вклучува коментари, лајкови или слична интеракција на корисниците со овие постови.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии