Дронот на Intel со асистенција на AllStar 2017

Дроновите на Intel сè повеќе се присутни на спортските настани. На полувремето на финалето на Super Bowl LI наместо огномет, флота на Intel дронови го осветлуваше небото. Ново појавување дронот имаше на натпреварот за забивање на All Star натреварот кој овој викенд се одржа во Њу Oрлеанс.

Забивањето со асистенција на дрон го направи Аарон Гордон од Orlando Magic. Забивањето со дрон е за прв пат оваа година, но не му помогна на Гордон, кој сепак заврши последен.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии