Доделуваме 10 влезници за Лан Фест 2011!

Конференцијата ќе има изложбен саем, како и предавања на ИТ министерството, ERP, Metamorphosis, ComTrade, Frotinet, oд ФИНКИ факултет, Time.mk, Macedonia .NET User Group, YES incubator… покрај предавањата ќе бидат одржани и World Cyber Games квалификациите, како и други натпреварувања. >Целата агенда на Лан Фест 2011 ќе ја видите тука.

Откако дознавте што ќе се случува, да доделиме 10 влезници за настанот… Доделено! :D

Не поставуваме прашања, не бараме одговори, туку само логирајте се преку вашиот Facebook профил и оставете име и презиме подолу во коментарите за да добиете една од 10-те влезници за настанот. Првите десет валидни коментари добиваат влезница, а листата ќе ја доставиме откако ќе ги знаеме среќните читатели.

Добитниците на 10-те влезници за Лан Фест 2011, кои се „потпишаа“ во коментарите со својот Facebook профил, се:
Даниел Димов
Горјан Јовановски
Филип Димитриевски
Бојан Јаневски
Александра Димитрова
Игор Ристовски
Сања Лазаровска
Даниел Брзанов
Оливер Крстаноски
Александар Арсовски

Честитки! Влезниците можат да се подигнат од билетарата на салата Борис Трајковски најдоцна до петок, 20.05 во 10:30 часот. Понесете идентификација со вас, пример лична карта и слично!

За другите заинтересирани влезниците за по цена од 300 и 600 денари за тродневниот настан на продажните места на „Купи карти за се“.

Се гледаме на Лан Фест 2011.

27 коментари на “Доделуваме 10 влезници за Лан Фест 2011!

 1. Се надевам дека може да се подгнат од друг човек картите, само со наши лични карти. Утре матурантите играат на плоштад и нема да стигнеме да изиграме и да ги земеме чим денес уште ја немаат листата :)

  1. Хм, не знам што како со картите. Тоа го средува организаторот, иако мислам дека е во ред и покасно да си ги подигнете картите бидејќи и самите тие доцнеа. :(

 2. Честитки до среќните и брзи читатели! За останатите, повеќе среќа наредниот пат.

  Се гледаме на Лан Фест 2011-та.

 3. А тие што не се најавени преку Facebook туку се најавиле преку други социјални мрежи, или пак само оставиле име?

  1. Мора да е од Facebook, тие што оставија само име не им се признава. :( Целта е да нема забуна и да може да се потврдат.

   1. Јас како Горан Пеоски можам да се потврдам и преку Твитер, Вордпрес или само со маил, што значи нема да има забуна. Мора Фејсбук? Не. Сепак сеуште замисливо е да има луѓе што немаат Фејсбук или поверојатно да го деактивирале оти не сакаат да „киснат на него“

   2. Ах, дискриминација на не-Facebook корисници. :P

    Жал ми е Горан за што мораше преку Facebook, но полесно е, нема потреба од имејлови, а има начин како да се исконтактира корисникот полесно преку Facebook пораки, доколку е потребно. Иако си во право, онлајн идентитетот може да се верификува и преку други сервиси.

   3. Најчесто поважно е што е правилно, наспроти што е полесно, можеби некои од претходните што пишале има немале ФБ или пак други се откажале од пишување. Ама за овој пат #yebiga , појќе ум за друг пат.

   4. Според тоа јас сум десетиот а мене ме нема на списокот, може објаснување?
    Нели мора да има Име и Презиме (а не името и првата буква од презимето), и да бидеме најавени од Facebook…

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии