Добра вест за сите гејмери, се враќаат GG Подкаст со нова сезона

Сите љубители и поддржувачи повторно имаат причина за славје. Единствениот подкаст за гејминг GG  подкаст се враќа, и поважно ентузијазмот на „водителите“ сè уште е на најјако.

Гораст, Данко, Бобо и Паци се назад во „студио“ и продолжува новата сезона. Во оваа сезона покрај најавите за промени во GG. Промените единствено се кај „giveaway“ кои ги организираат, а сè друго останува исто како и досега.

Дел од игрите во првата епизода се: League of Legends, Last of Us 2, Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint, Mortal Kombat 11: Terminator T-800, Borderlands 3, World of Warcraft Classic, What the Golf и Untitled Goose Game.

GG Подкаст во живо може да го следите на Twitch, а епизодите се достапни и на Facebook и YouTube каналите.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии