Дизајнер направи видео игра за да ја запроси девојка му

Се чини дека клекнувањето на колено повеќе не е доволно за да се побара раката на девојката во која сте вљубени. Роберт Финк, 3Д дизајнер направи видео игра во која го сoкри своето запросување. Во играта протагонистот трча наоколу скока од платформа на платформа собирајќи ги деловите од прстенот, слично како во постарите платформски игри. Видео играта и видеото од Knight Man: A Quest For Love се споделени на сајтот Pixel Proposal.

[youtube]W_iiHQEtBpI[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии