Џејмс Вич: Агонијата на обидот да се откажете од е-маил спамот

Британскиот комичар и писател Џејмс Вич, по незаборавниот TED говор минатата година во кој ни ја раскажа неговата преписка со е-маил спамерите, на овогодинешнава TED конференција сподели уште една негова е-маил преписка со локален британски супермаркет кој го спамирал…

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии