Десет најпреземани филмови на пиратските сајтови #6

Пиратеријата и понатаму цвета, особено во филмската индустрија. Секојдневно се преземаат и прегледуваат бројни филмски остварувања, а минатата недела предност се даде на следниве хитови.

1 Ford v Ferrari IMDb оценка: 8.2

Мат Дејмон и Кристијан Бејл во акциона драма, номинирана за 4 оскари


2 Terminator: Dark Fate IMDb оценка: 6.4

Линда Хамилтон и Арнолд Швајценегер во акциона научна-фантастика, добитник на CinemaCon Award наградата.


3 Doctor Sleep IMDb оценка: 7.5

Иван Мекгрефор и Ребека Фергусон во хорор драма на Стивен Кинг, филм со шест награди и 19 номинации


4 Joker IMDb оценка: 8.8

Хоакин Финикс во драматичниот трилер кој беше номиниран за 11 оскари и 57 победи во други номинации.


5 Uncut Gems IMDb оценка: 7.9

Адам Сандлер во криминалистичка драма кој се избори за 22 победи и 74 номинации


6 1917 IMDb оценка: 8.6

Дин Чарлс Чапман и Џорџ Мекеј во воена драма која беше номинирана за 10 оскари, 103 други победи и 142 номинации


7 Frozen 2 IMDb оценка: 7.2

Кристин Бел, Идин Мензел и Џош Гад во анимирана, авантуристичка комедија номинирана за 1 оскар и пет други победи


8 Once Upon a Time … in Hollywood IMDb оценка: 7.9

Леонардо ДиКаприо и Бред Пит во комедија режисирана од Квентин Тарантино, со номинации за 10 оскари, 108 други победи и 298 номинации


9 Playing With Fire IMDb оценка: 4.7

Џон Сина и Киган Мајкл Кин во комедија за целото семејство


10 Maleficent: Mistress of Evil IMDb оценка: 6.8

Анџелина Џоли, Ел Фанинг и Харис Диксон во авантуристичка фантазија за целото семејство, номинирана за 1 оскар, 1 победа и 6 номинации.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии