CS тимот ENTiTY успеа за прв пат да ги помине групите на WCG

„Леле што направивме!!“, со пoбедничкиот крик на кошаркарот Влатко Илиевски, најдобриот македонски Counter-Strike тим ENTiTY го најави својот прв успех на овогодинешните World Cyber Games кои се одржуваат во Сеул, Јужна Кореја. Тимот за прв пат во своите натпреварувања на најпрестижното светско гејминг натпреварување успеа да ги помине групите и тоа како првопласирани.

За да биде успехот уште посладок, ENTiTY беше во единствената група на натпреварувањето која имаше четири тима, останатите имаат по три. Македонскиот тим беше во група со фаворизираниот корејски тим project_kr, со австралијците Immunity и тимот Nervana од Иран.

Во 1/8 финалето ENTiTY ќе се соочат со тимот од Казакстан, NEXT. Посакајте им успех!

Сите детали за македонскиот тиме ќе ги најдете на нивната Facebook страна.

[youtube]XWYt9kJ3jsU[/youtube]

2 коментари на “CS тимот ENTiTY успеа за прв пат да ги помине групите на WCG

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии