Чарли Шин постави Гинисов рекорд за најбргу до еден милион фанови на Twitter

Холивудскиот актер стана центар на јавното внимание откако во јануари беше одведен на рехабилитација од зависност од кокаин која тој ја нарече „епска“, имаше проблем со CBS за неговата серија, најави дека ќе ја тужи телевизијата и се појави во јавни интерјвуа зборувајќи за зависноста со која го оправдува би-поларното однесување и како во исто време излегува со две девојки, порно глумица и модел.

На Чарли Шин ова не му е прв рекорд, а досега има едно нескромно достигнување „Највисоко платен телевизиски актер по епизода во моментот” за 1.2 милиони долари по епизода. Дополнително,

Изгледа во иднина ќе гледаме многу Гинисови рекорди поврзани со социјалните медиуми, затоа што постојано се отвараат нови категории. На пример, оваа „За најбрзо време 1 милион следачи” не постоела пред Чарли Шин да го пријави својот рекорд. Можеби се сеќавате и на обидот на Oreo кој им го превзема Лил Вејн за најголем број на like-ови во рок од 24 часа.

In all sincerity… Thank you Twitter community for the warm reception & the followers that helped get me to 1M in 24 hours!!!
#teamsheenless than a minute ago via web

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии