CES 2011: Toshiba претстави Android таблет компјутер

Се чини камерата и поддршката за Flash се наоѓаат на секој таблет како предност пред Apple-овиот iPаd, но од друга страна се очекуваат уште таблет уреди кои меѓу себе ќе станат сериозна конкуренција и покрај фактот што повеќето ќе користат Android Honeycomb.

Toshiba таблетот ќе има предна камера од 2 мегапиксели, а позади камерата е од 5 мегапиксели, а ќе има и слот за SD картичка.

Во видеото подолу, при крај се претставува и новиот мултимедијален Qosmio лаптоп на Toshiba кој има 3Д поддршка без потреба од 3Д наочари бидејќи две камери го следат движењето на очите и ја адаптираат сликата.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии