CES 2011: Претставени Acer Iconia таблет и лаптоп со двоен екран на допир

„Една од најимпресивните способности на таблет компјутерот е можноста да стартува премиум HD аркадни и комплексни онлајн 3Д игри, благодарение на мулти-допирот од 10-точки и жирометричната контрола, што гарантира забавно искуства налик на најдобрите гејмерски конзоли.“, вели Acer.

Acer повторно го претстави и лаптопот со двоен 14-инчен (35 cm) екран на допир Iconia кој има Core i5 процесор со 4GB DDR3 RAM, интегрирана Intel графички чип и работи на Windows 7. Има USB 2.0, USB 3.0, HDMI и VGA портови.

За лаптопот со двоен екран се уште не е одредена цената, ниту се знае кога ќе биде пуштен во продажба.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии