{mosimage}Тајванската компанија ASUS на претстојниот саем CeBIT во Хановер кој ќе се одржи од 3-8 Март, планира да претстави целосно нов концепт на матична плоча кој ќе биде уникатен на пазарот и ќе овозможи подобро работење на сите компоненти заради посебната конструкција и новата технологија за побрзо ладење. Матичната плоча, наречена Marine Cool, е создадена […]

Прочитај повеќе

{mosimage}Пристигна уште една новина објавена на Светскиот конгрес за мобилни кој се одржува во Барселона деновиве. Претставен е нов телефон базиран на Google-овиот оперативен систем Android, од страна на Vodafone. Телефонот со екран на допир – HTC Magic или G2, ќе поседува 3.2 мегапикселна камера, Wi-Fi и GPS, но ќе нема лизгачка тастатура.

Прочитај повеќе

{mosimage}Новата стратегија на Sony Ericsson, која треба да помогне на произведувачот на мобилни телефони да се извлече од економската криза, се фокусира на „комуникација и забава“, мобилни апарати кои ќе имаат функции на компјутер и телевизор. Новиот план познат како „Entertainment Unlimited“ на Sony Ericsson, компанија која е соработка меѓу производителот на електроника Sony и […]

Прочитај повеќе