Доколку почнете да се навраќате и да забележувате кои сè ММО игри згаснаа, ќе добиете импресивно долга листа од игри, ММО наслови како Star Wars Galaxies, City of Heroes a, набргу и WildStar. Музејот за видео игри нуди ексклузивна можност да им вдахне втор живот на сите ММО игри кои ги прегази времето, благодарение на […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, деведесет и петто издание. Odium to the Core, македонската игра која исклучително нѝ се допадна, се поднови со поддршка за нови јазици, можност да го избришете сочуваното и да почнете сè од почеток, два нови изгледи, и уште […]

Прочитај повеќе

Оваа епизода е можеби и една од најинтересните епизоди на GG.mk досега. Главна причина за ова е почетокот на епизодата и можноста Бобо и Данко да раскажат дел од приказната на креирањето на Frantics. Фиџи ја претстави најновата верзија на Soulcalibur, една од најдобрите „тепачки“ игри.

Прочитај повеќе

Неполни три недели не делат од најновата Fallout игра која и не е баш Fallout. Со примарен фокус на мрежно и заедничко играње со други гејмери, Fallout 76 тежнее да ја раздрма добро-познатата формула, а и да ги разлути ветераните и долго-годишните љубители на овој серијал за еден играч. Fallout 76 излегува на 14.ноември и, […]

Прочитај повеќе

PlayStation видеоиграта на NapNok, „Frantics“ е номинирана за BAFTA награда. Ова е големо признание и за македонската канцеларија на компанијата. Еден од основачите на компанијата е Дајана Димовска. Frantics е номинирана во категорија „Најдобра детска игра“. Ова е првата игра на Napnok на која работеше и македонската канцеларија. На играта две години работеа седумдесеттина артисти, дизајнери, […]

Прочитај повеќе

Иако имаше куп интересни игри во оваа епизода, сепак најзабавен дел од целата епизода е почетокот на епизодата во која ГГ теоретизираат за следната Diablo игра. За жал, Blizzard оттогаш објасни дека нема да има најава за Diablo на Blizzcon. Во епизодите има простор и за Black Ops 4 Zombies,Star Citizen: Squadron 42 и Mega […]

Прочитај повеќе

Играта која ветуваше небо, а испорача кал, стана бесплатна за играње. За Bless Online се очекуваше да ги обедини сите љубители на ММО игрите и да го издигне овој жанр на следното еволутивно рамниште. Наместо тоа, играта се мачеше со константни и долги прекини, проблеми со балансирање и јазично локализирање, фрустрирачки хакери, недоволно содржини, и […]

Прочитај повеќе

И, како и секоја година, предвреме се дознаа датумите на трите поголеми Steam распродажби. Па така, за првата од трите замислени распродажби нема да чекаме многу. Halloween распродажбата е од 29.октомври до 1.ноември. Неколку недели по тоа, ќе започне есенската распродажба, од 21 до 27 ноември. Месец дена по тоа, ќе стапи на сила најголемата […]

Прочитај повеќе

BioWare реши да ги награди сите играчи во ММО играта Star Wars: The Old Republic со првите две експанзии кои излегоа за играта. Па така, доколку го посетите следниот линк, и го внесете кодот REVANSFATE, ќе можете бесплатно да се втурнете во Rise of the Hutt Cartel и Shadow of Revan. На почетокот, моравте да […]

Прочитај повеќе

Discord започна со продавање игри низ целиот свет. Наредниот пат кога ќе навлезете преку оваа алатка за бесплатно комуницирање за гејмери, ќе го забележите јазичето Store и скромна понуда од игри. Поголемиот дел од ионака ограничениот избор веќе подолго се продаваат низ другите дигитални фронтови и шансите се дека веќе ги имате во вашата колекција, […]

Прочитај повеќе

The Sims 4 продолжува со претходно зацртаниот урнек од исфрлање експанзии кои, во одредена форма, веќе ги искусивме во двојката и тројката. Овој пат, вашите симс ликови ја имаат ексклузивната можност да ја искусат славата онака како што наликува. The Sims 4: Get Famous е чистокрвна експанзија која воведува нова локација, кариера, како и предмети […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, деведесет и четврто издание. The Witcher телевизиското шоу на Netflix открива сè повеќе и повеќе детали. Неделава се дозна дека серијата нема да ги запостави ниту Јенифер, ниту Сири. Актерките кои беа одбрани да ги претставуваат двете девојки […]

Прочитај повеќе