Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, дваесет и второ издание. Call of Duty: Infinite Warfare и Naruto Shippuden: Ultimate Ninja STORM 4 се бесплатни за играње викедов. Во случај да сакате привремено да се забавите со мрежна акција или со аниме пресмети, игрите спремно […]

Прочитај повеќе

Една од нашите најдобри стратегии за 2016 година, Civilization VI, планира по прв пат во серијалот да нѝ дозволи да посакаме добредојде и на австралиската цивилизација. Водена од четиринаесеттиот премиер, Џон Кртин, Австралијанците ќе треба да издвојат светска доминација со нова, уникатна способност. Наречена Land Down Under, способноста им дозволува на градовите поголема бројка за […]

Прочитај повеќе

Босанецот Нико Ковач важи за еден од најталентираните Counter Strike: Global Offensive играчи. Сепак сумата од 500.000 долари за трансфер во тимот FaZe, барем за нас е изненадување. Истовремено ова е највисока сума за трансфер исплатена во Counter Strike: Global Offensive. CS:GO без сомневање е една од најпопуларните игри кога е-спортот е во прашање. Досега […]

Прочитај повеќе

Во штотуку најавената The Elder Scrolls Online: Morrowind имате на располагање нова кампања, територија, класа и PvP бојни полиња. Приказната е со времетраење од 30 часа, а е сместена 700 години по настаните од The Elder Scrolls III: Morrowind. Во новата авантура ги здружувате силите со легендарен атентатор од редовите на Morog Tong и истражувате […]

Прочитај повеќе

Како што ве известивме во нашиот последен неделен извештај, долгоочекуваната Ghost Recon Wildlands овозможува еднонеделно бета тестирање. Во пресрет на 23 февруари, за кога е предвиден настанот да започне, Ubisoft ви дозволува предвремено да се подготвите со тоа што веднаш можете да ја преземете играта. Пред да почнете било какво преземање, имајте предвид дека за […]

Прочитај повеќе

Февруари е уште еден исклучително продуктивен месец во поглед на исфрлање забавни игри независно од избраната платформа. Па така, гејминг фанатиците во движење конечно ја дочекаа Fire Emblem Heroes, а веќе од седми февруари ќе можете да ги исполните вашите WWE аспирации со најновата 2К игра или пак да запливате во новата епизода на Guild […]

Прочитај повеќе

Новата епизода на MKD20 продолжува без претходно смислено сценарио. Епизодата овој пат има од сѐ по нешто. Малку разговор за монитори, малку за филмови, па и игри. Ако сакате наскоро да купите монитор или гејминг маус тогаш е добра идеја да ја изгледате оваа епизода.

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, дваесет и прво издание. Warhammer 40,000: Dawn of War 3 нè изненади неделава со трејлер кој ги прикажува трите игриви раси во вистинско светло. Погледнете што се случува кога ќе се судрат епските Space Marines со лукавите Eldar […]

Прочитај повеќе

Mass Effect: Andromeda излегува на 23 март во Европа и во пресрет на тоа подготвивме и соодветна најава, која можете да ја прочитате тука. Во меѓувреме, EA побрза да им вети на сите претплатници на ЕА Access програмата 10 часа бесплатен пробен период. Ваквото нешто ќе биде овозможено пет дена пред излегувањето на играта, што е […]

Прочитај повеќе

Project Scorpio, следната генерација на Xbox конзоли од Microsoft своето деби ќе го има на 11 јуни. Microsoft најави дека ќе ја презентира новата конзола на првиот ден на E3. Според најавата Scorpio е 4К конзола, но за жал нема многу повеќе податоци од ова. Новата конзола Microsoft ја најави на E3 минатата година. Досега […]

Прочитај повеќе

За време на зимската распродажба на продавницата за дигитални игри – Steam, посетителите имаа можност секојдневно да гласаат за најдобрите игри, кои и не мора да се само од 2016 година. За целосен увид во учесниците и победниците ве дели само еден клик, но чувствуваме неодолива потреба да прокоментираме дека симпатичната инди игра Euro Truck Simulator […]

Прочитај повеќе

За 1 март е закажан почетокот на првата регионална Overwatch лига RUR OWadria League (ROWAL). На натпреварувањето можат да се пријават играчи од: Хрватска, Албанија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Македонија, Словенија и Србија. Организирањето на турнирот е на Overwatch Adria и Klan RUR, јави Netokracija. Тимовите кои ќе учествуваат ќе се бираат преку квалификациски купови кои […]

Прочитај повеќе