Call Of Duty: Black Ops руши рекорди, најпродаван старт во историјата

Според издавачот Activision, Black Ops сега го има наjпродаваниот старт во историјата на забавната индустрија. Како за споредба 3д филмот Аvatar за својот прв викенд направи само 232 милиони долари.

„Немало ниту една франшиза што две години по ред поставува рекордна продажба во првиот ден од објавувањето, на пат сме да го надминеме ланскиот пет-дневен рекорд на глобална продажба од 550 милиони.“ вели Боби Котик, директорот на Activision Blizzard.

1 коментар на “Call Of Duty: Black Ops руши рекорди, најпродаван старт во историјата

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии