Boston Dynamics го претстави новиот робот SpotMini

Дејан Соколоски

во Вести

Boston Dynamic, развивачот кој до неодамна беше дел од Google, ја претстави надградбата на своите роботи, SpotMini. Засега нема никакви податоци за роботот. Од она што се гледа од кусото видео станува збор за многу „поисполиран“ од претходните верзии.

Boston Dynamics сега е во сопственост на јапонскиот гигант SoftBank.

1 коментар на “Boston Dynamics го претстави новиот робот SpotMini

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии