Бојте познати слики со најновиот експеримент на Google Arts & Culture

Мартин Јованчевски

во Вести

Најновиот експеримент на Google Arts & Culture нѝ дозволува да пробаме да се ставиме во чевлите на најголемите уметници и да им дадеме малку поразличен визуелен белег на нивните дела.

Имено, по посетување на сајтот, можеме да одбереме црно-бела фотографија и да потоа да ја обоиме онака како што ние сакаме. Интересно е тоа што нема да најдете само слики од уметници како Винсент ван Гог или Илејн де Кунинг, туку и од најразлични обележја од Street View. Едноставно одберете ја саканата боја од лентата од долната страна со сликање и започнете со боењето. Текстурите автоматски се наметнуваат по апликација на бојата. Процесот е крајно професионален и се доаѓа до задоволителни резултати.

Дел од слики кои можете одново да ги боите

Подоцна, можете да го преземете, односно споделите вашето ремек дело, како и да испринтате PDF боенка заедно со најразлични предизвици како влечење линии од точка до точка за да се добие форма или лавиринти.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии